Mezőgazdaság

Hagyományos légi fotó és videó

  • RGB növényállomány felmérés

    Drónokkal készített hagyományos légi fotó és videó segítségével könnyen és hatékonyan vizsgálható a növényállomány. Az RGB technológia révén pontosan rögzíthető a növényzet színe és elhelyezkedése.
  • RGB domborzat vizsgálata

    Az RGB technológia révén részletesen megfigyelhető a földszín és a területi jellemzők, lehetővé téve a domborzat elemzését. Ez segíthet a térképek készítésében, a területek topográfiájának pontos megértésében.
  • Image film

    Cégek tevékenységének tömör és hatékony bemutatása filmes eszközökkel.
  • Reklámfilm

    A reklámfilm készítésénél is kreatívan alkalmazhatók a levegőből készült felvételek.
  • Oktatófilm

    Az oktatófilm ismeretátadási hatékonyságát a megfelelően alkalmazott légifelvételek jelentősen növelhetik.

Multispektrális fotó és videó

  • Vizuális felmérés

    A vizuális felmérés a drónos vizsgálatok egyik legalapvetőbb fajtája, amely alapul szolgálhat minden további, speciális elemzéshez is. A terület részleteit nagy felbontásban vizsgálhatjuk egy ortofotón keresztül. Ezek a fotók méretarányosak, georeferáltak / koordináta helyesek. Ajánljuk a rendszeres berepüléseket, mivel ezekkel idősoros, kalibrált eredményeket kaphatunk.
  • Növényállomány felmérés

    A multispektrális szenzor adatai alapján a növények egészségi állapotát, stresszszintjét és egyéb fontos paramétereiket lehet értékelni. Ez segíti a gazdálkodókat az optimális termelési döntések meghozatalában, például a víz- és tápanyagfelhasználás optimalizálásában vagy a betegségek korai felismerésében.
    NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) és NDVR (Normalized Difference Red Edge Index)
  • Tápanyagellátottság felmérés

    A speciális szenzorok érzékelik a különböző fénytartományokat, segítve a gazdálkodókat azonosítani a tápanyaghiány vagy túlzott tápanyag jelenlétét a növényekben. Ezáltal optimalizálható a tápanyagok használata a termesztés során, ami javíthatja a termés mennyiségét és minőségét.
    NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) és NDVR (Normalized Difference Red Edge Index)
  • Stresszállapot felmérés

    A környezeti vagy biológiai rendszerekben fellépő terhelés szintjének mérését jelenti. A növények stresszjelenségeit lehet észlelni és monitorozni a multispektrális képalkotás segítségével.
    NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) és NDVR (Normalized Difference Red Edge Index)
  • Gyomosodás felmérés

    Alkalmas arra, hogy a vizsgált terület gyomnövényzetének teljes térképét elkészítse. Több mint vizuális ábrázolás, mivel konkrét, számszerűsíthető adatokat szolgáltat a gyomokkal borított területekről. A létrehozott gyomtérkép nem csak felmérési célt szolgál, hanem kijuttatási tervként is alkalmazható, amely közvetlenül mezőgazdasági gépekbe tölthető át. Ez elősegíti a gyors és hatékony gyomirtást.
  • Fejtrágya kijuttatási terv

    Egy területen belül a talaj minősége és összetétele változhat, ami befolyásolja a növények csírázását és növekedését. Ezeket a különbségeket gyakran szabad szemmel is láthatjuk, de a precíz felmérésekkel specifikus tápanyag-utánpótlási térképeket készíthetünk. Ha a felmérést még nem zárt növényállományon végezzük, a rendszer csak a növényeket értékeli, a még nem fedett talajterületeket nem veszi figyelembe.
  • Tőszámlálás

    A drónos tőszámlálást akkor lehet alkalmazni, amikor a növények még jól megkülönböztethetőek egymástól, mielőtt teljesen betakarnák a területet. A pontossága +/- 2% lehet. Ez a módszer különösen hasznos a kelési veszteségek és a vetési hibák felismerésére, valamint az állomány pontos számának megállapítására.
  • Domborzat vizsgálata

    A drónok által készített felvételek lehetővé teszik a terület domborzatának három dimenziós (3D) megjelenítését és részletes elemzését. Ez segíthet az olyan domborzati jellemzők meghatározásában, mint például a lejtés irányok, melyek a talajlemosódás megelőzését is segíthetik.
  • Vadkár felmérés

    A normál színű fényképeket (RGB) és multispektrális felvételeket készítünk, melyek kiértékelése tized százalék pontos információt ad a területet érintő vadkárról. Ezek az adatok lehetővé teszik a gazdálkodók számára, hogy pontosan azonosítsák a károsult területeket, optimalizálják a védelmi intézkedéseket, és elősegítsék a hatékonyabb vadgazdálkodást a mezőgazdasági környezetben.
  • Szőlő- és gyümölcsültetvény felmérés

    • Szőlő monitoring vizsgálat

      A drónok által készített képek segítségével különválasztható a szőlő lombkoronája a talajtól és az aljnövényzettől, így pontosabb elemzéseket végezhetünk zavaró tényezők nélkül. A multispektrális kamerákkal felszerelt drónok képesek akár egyes fertőzési pontokat is korai szakaszban azonosítani. A tápanyaghiányos területek könnyen felismerhetők, lehetővé téve a gazdálkodási területek pontos meghatározását és a tápanyagok célzott kijuttatásának automatizálását.
    • Gyümölcsös monitoring vizsgálat

      A drónokkal készített képek segítenek elkülöníteni a gyümölcsösök lombkoronáját a talajtól és az aljnövényzettől, így pontos, zavaró tényezőktől mentes elemzést tesznek lehetővé. A drónok multispektrális kamerái képesek fertőzési pontokat korai szakaszban, egyesével azonosítani. A tápanyaghiányos területek felismerésével lehetővé válik a gazdálkodási zónák pontos kijelölése és a tápanyag-kijuttatás személyre szabott automatizálása.
    • Tőszámlálás

      A multispektrális fényképek lehetővé teszik a szőlő- és gyümölcsültetvényeken a precíz tőszámlálást is.
    • Gyomosodás vizsgálat

      A zöldség- és gyümölcsültetvényekben pontosan felmérhető a gyomosodás mértéke.
      NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) és NDVR (Normalized Difference Red Edge Index)
  • Zöldségültetvény felmérés

    • Szabadföldi zöldség monitoring vizsgálat

      A felmérés a tápanyag-szintek ellenőrzését és problémás területek feltárását célozza, nagy segítséget nyújtva ezzel a szabadföldi zöldségtermesztésben. Már a kezdeti szakaszban pontosan beazonosíthatók a fertőzési helyek, egyesével is. A tápanyagban szegény területek könnyedén felismerhetőek, ezáltal a kezelési területek határai pontosan meghatározhatóak, és a tápanyag-kijuttatás célzottan automatizálható.
    • Tőszámlálás

      A multispektrális fényképek lehetővé teszik a zöldségültetvényeken a precíz tőszámlálást is.
    • Gyomosodás vizsgálat

      A zöldség- és gyümölcsültetvényekben pontosan felmérhető a gyomosodás mértéke.
      NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) és NDVR (Normalized Difference Red Edge Index)
  • Talajindex

    A multispektrális és hőkamerás drónos felvételek kiértékelése lehetővé teszi a talajindexek számos összetevőjének, például a talajnedvességnek, a növényi egészségnek vagy tápanyagtartalomnak a gyors és részletes monitorozását. Ezáltal segíti a gazdálkodókat a pontosabb döntéshozatalban, a termelékenység növelése és a fenntarthatóság elősegítése érdekében.
  • Vetési terv

    • Vetési terv talajfolt alapján

      A mezőgazdasági területeken gyakran eltérő a tápanyagmennyiség. A drónokkal készített térképek segítenek a differenciált trágyázásban, amely összhangban van a javasolt vetésszámokkal.
    • Vetési terv domborzat alapján

      A domborzat befolyásolja az egyes területek vízmegtartó képességét, ami hatással lehet az optimális vetésszámokra. A változó vetésszámok lehetővé teszik a hatékony és gazdaságos kezelést. A drónok által készített térképek segítenek a differenciált trágyázásban, ami összhangban van a javasolt vetésszámokkal.
  • Erdőgazdálkodás

    • Tőszámlálás

      A multispektrális fényképek lehetővé teszik az erdőgazdálkodók számára is a precíz tőszámlálást.

Thermál (hő) fénykép és videó

  • Vadszámlálás

    A drónokkal készített hőképek és videók segítenek éjszaka is megfigyelni a vaddisznókat, őzeket, szarvasokat és más vadakat, amikor igazán aktívak, de nehezen láthatóak. Ezáltal pontosabb becslést adnak a vadállományról és segítenek hatékonyabban nyomon követni azok mozgását és területeiket.
  • Vadkár felmérés

    A drónokkal készített hőképek és videók segíthetik a vadkárok felmérését, például a taposás, döntés és túrás okozta károk azonosítását kalászos, kukorica, repce, szója és napraforgó kultúrákban. A felvételek nagy pontossággal képesek minden 10 négyzetcentiméteres területet megvizsgálni és a növények szintjén láthatóvá tenni a károkat. Szükség esetén igényelhető igazságügyi vadkárszakértői vélemény is.